i1

2012 prosinec Křest CD

There are no translations available.

Swingové vánoční hody

Rychnovský dětský sbor a Mladý týnišťský big band si v Rychnově na malý zájem posluchačů rozhodně stěžovat nemohou. Po podzimních narozeninových koncertech připravili svým příznivcům vánoční dárek v podobě nového CD.

O vstupenky na koncert byl tak velký zájem, že se organizátoři rozhodli hned pro několik představení, aby všichni měli možnost si nově nastudované skladby poslechnout. První dva koncerty proběhly v neděli 9. 12. v rychnovském Pelclově divadle a byly tzv. křestní.

Po úvodu Cvrčků z MŠ Klíček a MŠ Láň zazpívala Carmina alta směs vánočních koled v úpravě Václava Hybše s typickou vánoční melodikou a náladou. Poté nadále zaznívala hudba vánoční, leč jazzově jadrná, někdy možná překvapující. Úpravy tradičních koled z pera Milana Svobody zaujaly Karla Štrégla a Pavla Plašila natolik, že v nich viděli jistou výzvu a skvěle odhadli, že spojení hudebních nástrojů big bandu s kultivovanými dětskými hlásky může přinést skvělý výsledek. A byla to „trefa do černého“. Skladby, které byly natočeny na CD, představily Koťata, Rolnička, Sluníčko, Ptáčata B, Ptáčata A a Carmina. Sólistům se dostávalo zaslouženého potlesku během obou koncertů.

Samotnému křtu byly přítomny všechny sbory. A aby nebyl vskutku nikdo ošizen a křest nemusel být opakován, čímž by mohl být jeho význam ponížen, byla pokřtěna nejprve jedna půlka kompaktního disku a při druhém koncertě pak ta půlka druhá. Kmotři přáli cédéčku jen vše dobré do života a zároveň vyjádřili velký dík všem, kdo se na něm podíleli. CD křtili pan Jiří Rokl, který byl u zakládání RDS a jak sám řekl „stále se cítí být muzikantem a odvaze v muzice fandí.“ Dalším kmotrem byl zvukový mistr Václav Vlachý, jenž přiznal jisté obavy na počátku tohoto projektu, které se prý ale rozplynuly s nástupem prvních malých zpěváčků do studia. A třetí sudičkou byl klavírista Tomáš Havlín, který si vůbec poprvé za 20 let existence sboru užíval koncerty jako posluchač a bez něhož by to ve sboru vůbec nešlo.

„Ať dobře a dlouho žije, přináší jen samou radost a dobře se prodává!“ To si přejeme snad všichni. Děkujeme zpěvákům i muzikantům za nádherný předvánoční zážitek a pánům Karlu Štréglovi a Pavlu Plašilovi mnoho nových skvělých nápadů a energii nejen do příštích koncertů, ale i dalších let. Jistě vás potěší i nápaditá grafická úprava CD, jejíž autorkou je Hana Hovorková, zpěvačka Carmina alta.

A pokud jste koncerty nestihli, určitě si nenechte ujít Swingové vánoční hody v Týništi nad Orlicí v neděli 16.12. od 15 hodin. Rozhodně vás nudit nebudou!

Radka Polívková

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina